wtorek, 12 sierpnia 2014

TłUSTA CERA- fakty i mity

Cześć :)
Jako, że mój blog nie będzie czysto włosowy, chcę dzisiaj skupić się na pielęgnacji skóry twarzy.
Jestem posiadaczką tłustej cery. Niestety. Staram się pocieszać tym faktem, bo przecież posiadaczki tłustej cery, później zobaczą na swojej twarzy zmarszczki  :) Na szczęście niedawno udało mi się  zminimalizować  tempo przetłuszczania  twarzy. I jak kiedyś skóra przetłuszczała mi się już po 1 godzinie, tak teraz pozostaje matowa nawet na 4 godziny. To dla  mnie prawdziwy sukces! Ale o tym w następnym poście.
Na razie postaram skupić się tylko na istocie  tłustej cer, na tym co powinnyśmy wiedzieć, by zminimalizować błyszczenie, a w efekcie pokochać ją :)

Mity:

1. Cera tłusta nie wymaga nawilżenia, przecież i bez tego się błyszczy. 
Sama bardzo długo tak myślałam i zamiast nawilżających kremów stosowałam kremy wysuszające, najlepiej gdy bardzo śmierdziały alkoholem, bo wtedy wydawało mi się, że alkohol ją wysuszy. BZDURA. Tłusta cera tak jak inne typy cer kocha nawilżanie :) Nie bójmy się tego, a skóra na pewno nam się odwdzięczy :)


2 Tłusta cera lubi kremy matujące
Zależy jakie kremy matujące . Musimy wrócić do punktu 1 .  Jeśli kremy te mają w sobie alkohol to raczej nie warto po nie sięgać, bo na dłuższą metę wyrządzimy naszej skórze szkodę.

3. Dzięki częstemu myciu twarzy zmniejszymy łojotok.
Nieprawda! Częste mycie twarzy spowoduje, że skóra szybciej zacznie się przetłuszczać, aby "nadrobić" starty spowodowane zmyciem naszego naturalnego nawilżacza-sebum ;) 2x razy dziennie wystarczy :)

4. Do mycia twarzy wystarczy mydło.
Nie! Prawda jest taka, że mydło nadmiernie wysusza cerę. Lepiej wybrać delikatne żele :)


Fakty:

1. Tłustą cerę podobnie jak trądzik, można odziedziczyć w genach.
Niestety, tak naprawdę jest. Ja też odziedziczyłam tłustą cerę po mamie.


2 komentarze :

  1. Jestem posiadaczką cery mieszanej, więc po części jest ona tłusta ;) Rano używam kremy matujące, a na wieczór - nawilżające. I chyba takie działanie sprawdza się u mnie dobrze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też niestety jestem posiadaczką cery mieszanej :/ I ciągle szukam dla siebie idealnego kremu :/

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka