czwartek, 5 stycznia 2017

Ulubieni w grudniu

W dzisiejszym poście przedstawię Wam moich grudniowych ulubieńców.


1. Ulubiony kosmetyk
Paula's Choice- Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant 
Pierwsze efekty zaczęły pojawiać się już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania płynu. Po 4 miesiącach mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że pozbyłam się prawie w 100% zmian trądzikowych. Dla mnie to prawdziwy sukces, bo mam trądzik hormonalny, którego bardzo trudno się pozbyć i obawiałam się, że tylko kuracja hormonami mogłaby przynieść jakiść efekt. Cena płynu dość jest dość spora, ale mimo tego na kupię go po raz kolejny. 

 2. Ulubiony zapach
Perfumetka Christopher dark, Victs

Jest to jeden  z niewielu   zapachów, który nie ma w sobie infantylności. Jest naprawdę oryginalny i ciekawie skomponowany. Nie można w nim odnaleźć prostych zapachowych schematów, kwiatów, słodkości, czy czegoś w ten deseń. Dlatego mnie nie nuży i chętnie do niego wracam. 

Ciężko mi opisać co w sobie zawiera. Sama byłam zaskoczona, że jest w nim wanilia, czy jaśmin, bo w połączeniu z resztą składu stają się naprawdę wyrafinowanie. Jest to zapach przyjemny, ale trochę mroczny. Taki fajnie nieodgadniony. Zielony, ale jednocześnie podkręcony ambrą, drzewem sandałowym i cedrowym. Trochę jakbym w nim las czuła. Taki rozpalony jesiennym słońcem. I do tego złagodzony ciepłem kwiatowych woni. Na pewno nie jest lekki, ale też nie dusząco ciężki. Fajnie wypośrodkowany. Dla mnie to zapach jesienno-zimowy. W tym sezonie najchętniej po niego sięgam. Bardzo trwały i jeden z moich  ulubionych.
3. Ulubiona książka
Lloyd C. Douglas, Wielki Rybak
Bardzo długo zbierałam się z opinią książki WIELKI RYBAK.Książka Lloyd C.Douglas opowiada o dwóch królestwach,którzy zawarli pakt między królem Arabii i królem Herodem.Gdzie ich dzieci księżniczka Arnon i syn Heroda Antypas zawarli związek małżeński,ich owocem była Fara zwana Esterą.Głównym bohaterem jest św.Piotr który był zwany Wielkim Rybakiem.Piotr mieszkał wraz ze swoja teściową i bratem Andrzejem,posiadał cztery łodzie rybackie jedną z nich nazwał imieniem swojej zmarłej żony Abigejl.Św Piotr i jego brat Andrzej zostali apostołami Pana Jezusa.Dla mnie ta książka jest wyjątkowa.Każdy człowiek,który jest chrześcijaninem i szuka Boga powinien tą książkę przeczytać,długo pozostaje w pamięci i pomaga w ciężkich chwilach życia.Na pewno będę do niej wracać.Bardzo gorąco polecam:).
4. Ulubiona piosenka
Czerwone gitary- Dzień jeden w roku
Moja ulubiona świąteczna piosenka. Jest ponadczasowa i kojarzy mi się z dzieciństwem, z okresem w którym święta były najpiękniejsze. 

22 komentarze :

 1. "Wielkiego rybaka" nie czytałam. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nie znam żadnego z Twoich ulubieńców ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie znam żadnego z twoich ulubieńców :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat nie znam twoich ulubieńców a sama nie robiłam u siebie takiej analizy :) choć mam kilka perełek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajni ulubieńcy choć nie znam ich ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wąchałam jeszcze tego zapachu Christophera Darka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piosenkę kiedyś na pewno słyszałam.
  Kosmetyków nie znam żadnych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawi nas ten zapach, flakonik śliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nie znam nic z twoich ulubieńców.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam zadnego z ulubiencow :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie kojarzę tych ulubieńców ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zainteresowałaś mnie tą książką :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Nic nie znam, ale zainteresowałaś mnie tą perfumetką:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten tonik wpadł na listę moich zakupów, muszę go spróbować! :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka