czwartek, 8 stycznia 2015

Filmowe czwartki- Sylwester w Nowym Jorku

Jestem wielką fanką filmów i książek. Dlatego co 2 tygodnie w czwartek będę wstawiała moje własne, przemyślenia na temat filmów czy też książek, które w tym czasie udało mi się zobaczyć. 
Nowy cykl:
Jako, że tydzień temu obchodzilismy Sylwestra, to dzisiaj napisze o sylwestrowym filmie, który jak dla mnie doskonale oddaje klimat i atmosferę tego dnia :)

Sylwester w Nowym Jorku 


gatunek: Komedia romantyczna
produkcja: USA
premiera: Polska 9 grudnia 2011
reżyseria: Gary Marshall
scenariusz: Katherine Fugate

Nie jest to ambitne kino, ale lekkie, łatwe i przyjemne. W skrócie, Nowy Jork szykuje się do sylwestra, a tuzin gwiazd szuka sensu życia i miłości. W filmie jest bardzo dużo postaci i wątków. Za dużo aby je wszystkie wymienić. Dlatego skupię sie na tych, które  szczególnie przypadły mi do gustu.
Po pierwsze wątek  Paula i Ingrid. Paul to kurier próbujący zdobyć  bilety na najlepszą imprezę w mieście od Ingrid, kobiety, która po wypadku, który mógł zakończyć się śmiercią odchodzi z pracy ( pierwsza pozycja na jej liście życzeń noworocznych)  i prosi go, by pomógł jej wypełnić noworoczne postanowienia. Jest to kobieta, która chce zmienić swoje życie w ciągu jednego dnia. Postanowienia są z pozoru niemożliwe do spełnienia, dlatego prosi Paula o pomoc. Chłopak początkowo robi to dla biletów na najlepsza imprezę w mieście- bal maskowy.  Z czasem impreza staje się nieznacząca,schodzi na drugi plan. Paul zaczyna z przyjmnością sprawiać radość Ingrid.  Każdą minutę poświęca na pomaganie jej. Ich opowieść to piękny przykład na to, jak ważne jest dzielenie się radością i pomaganie sobie. Dzięki temu nieśmiała i ułożona  Ingrid zaczyna żyć pełnią życia. Na jej twarzy pojawia sie uśmiech. No i najważniejsze niemożliwe staje się możliwe :) Ingrid udaje się spełnić wszystkie noworoczne postanowienia. 
Nie jestem wielką fanką Zaca Efrona, ale uważam, że w tej roli spisał się genialnie. Był bardzo naturalny i swobodny.
Oglądał ktos? ;)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka