sobota, 9 maja 2015

Biała glinka z Organique

W marcu na blogu Wee mini udało mi się wygrać nagrodę pocieszenia, w której znalazły się między innymi paletka cieni z Lovely, krem Planet Spa, biała glika z Organique, lakiery do paznokci i kilka próbek kremów.
Dzisiejszy wpis będzie dotyczył właśnie białej glinki z Organique. Było to moje pierwsze spotkanie z białą glinką.  Czy skradła moje serce? Zapraszam na wpis?Od producenta: 
Bardzo delikatna glinka kaolinowa. Cechuje ją lekka i jedwabista konsystencja. Jest łagodna dla skóry, usuwa zanieczyszczenia, remineralizuje, wygładza i uelastycznia. Delikatnie rozjaśnia.
W 100% naturalna glinka kaolinowa. Jest to jedna z najdelikatniejszych glinek, cechuje ją lekka i jedwabista konsystencja. Polecana jest zwłaszcza dla cer delikatnych, suchych, wrażliwych, skłonnych do podrażnień oraz dla skór dojrzałych. Działa również normalizująco na skórę tłustą i mieszaną. Można ją stosować do maseczek i kąpieli.
Opakowanie:
Glinka zamknięta jest w plastikowym zakręcanym słoiczku, w tym przypadku o pojemności 100 ml.  Pełnowymiarowe opakowanie glinki białej wynosi 200 ml i kosztuje 23 zł.

Konsystencja/ Zapach:
Glinka ma postać białego proszku o lekkiej i delikatnej konsystencji. Zapach jest trudny do wyczucia, bardzo delikatny. 
Jak wykonuję maseczkę na bazie glinki?
Około 3-4 łyżeczki glinki łączę z dwoma łyżeczkami hydrolatu różanego i do tego. zgodnie z zaleceniami producenta dodaję olejek z morszczynu pęcherzykowatego. 

Moja opinia: 

Jestem posiadaczką tłustej cery skłonnej do niedoskonałości, z rozszerzonymi porami. Dotąd myślałam, że idealną glinką dla takich cer jest zielona glinka. I myliłam się. Po pierwsze biała glinka jest znacznie łagodniejsza od zielonej glinki, a mimo to jej działanie jest równie dobre.  Moja skóra po maseczce była doskonale oczyszczonamiękka i gładka.. Wyraźnie widoczne było też odświeżenie i zmatowienie skóry. Drobne przebarwienia stały się wyraźnie jaśniejsze już po pierwszym użyciu. Ponadto przyśpiesza gojenie się wszelkich wyprysków. 

Podsumowując, biała glinka okazała się idelnym rozwiązaniem dla mojej problematycznej cery. Dzięki temu, że jest tak delikatna jest również świetnym rozwiązaniem dla osób z suchą i wrażliwą cerą. 

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka