czwartek, 21 maja 2015

Wypadanie włosów- moje sposoby

Wypadanie włosów to najpowszechniejszy problem, z którym borykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ja z tym problemem zmagam się już od bardzo długiego czasu. Problem ten nasila się u mnie zwłaszcza w okresie wiosennym. Był czas, w którym włosy wypadały mi wtedy dosłownie garściami. Objętość kucyka malała w mgnieniu oka. Przetestowała masę kosmetyków, począwszy od suplementów diety skończywszy na maskach.Większość nie robiła nic. Ale znalazłam i perełki, które bardzo przyczyniły się do ustąpienie mojego problemu. Na ratunek przyszła mi również  babcia ze swoim "złotym naturalnym środkiem"  .... Co to takiego? Zapraszam do lektury. 
Źródło

Pokrzywa słynie z licznych właściwości zdrowotnych, które doceniono jużod czasów Starożytnych. Do dziś uważa się, że znakomicie oczyszcza organizm, jest świetnym afrodyzjakiem
Babcia poradziła mi abym zebrała trochę liści świeżej pokrzywy, ususzyła ją, następnie te ususzone liscie zalała wrzątkiem. Gdy woda ostygła, wystarczyło odcedzić liście i w tak przygotowanym naparze moczyć włosy. Efekty przyszły zybciej niż myślałam.Wypadanie włosów znacznie się zmniejszyło, a włosy nabrały ładnego koloru. Teraz w okresie maj/czerwiec stosuję taką płukankę profilaktycznie. 
Wcierka Jantar to mój taki mały hit, jeśli chodzi o szybkie pojawienie się "baby hair". Ale od początku. Wcierka zahamowała wypadanie włosów o mniej więcej połowę z czego byłam strasznie zadowolona. Pod koniec kuracji pojawiło się również dużo baby hair, na których wtedy mi nie zależało. Dzięki tej wcierce moje wlosy zyskały dawną objętość. Włosy stały się zdecydowanie grubsze. 
Wypróbowałam bardzo dużo suplementów, które miały pomóc w wypadaniu włosów.Niestety wszystkie dawały znikome efekty. Aż na jednym z blogów natknęłam się na wpis o Humavicie- skrzyp i pokrzywa. Tabletki zainteresowały mnie dodatkowo ponieważ w ich składzie znajdują się rónież drożdże piwne, które mają bardzo dobry wpływ na moją cerę. I w tej kwestii mnie nie zawiódł. regularne łykanie humavitu pomaga mi urzymać ładną cerę. Niedoskonałości pojawiają się znacznie rzadziej. 
A co do działąnia na włosach to- po miesiącu stosowania pojawiło się dużo nowych włosków i zaczęły  rosnąć ''jak na drożdżach,,!

Tej wcierki używam zawsze w porze letniej. Jest dla mnie doskonała. Znacznie zmniejsza wypadanie włosów i ich przetłuszczanie. Wiecej o tej wcierce przeczytacie tutaj

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka