wtorek, 23 września 2014

Po co pić wierzbownicę drobnokwiatową?

Wierzbownica drobnokwiatowa


Wierzbownica Drobnokwiatowa jest to gatunek zielnej rośliny pochodzący z rośliny wiesiołkowatych, które charakteryzują się długimi, cienkimi kłączami oraz nadziemnymi rozłogami.


Napar z Wierzbownicy Drobnokwiatowej
Należy jedną łyżeczkę suszu zalać szklanką wrzącej wody, następnie parzyć pod przykryciem 10-15 min. Należy spożywać 2 szklanki dziennie , jedną rano, drugą wieczorem na czczo. Naparu nie można słodzić.

Właściwości wierzbownicy drobnokwiatowej
Wierzbownica Drobnokwiatowa jest naturalnym lekiem na przerost gruczołu krokowego u mężczyzn zwanego też prostatą i głównie z tego jest znana/
Warto również pamiętać, że wierzbownica stosowana jest także przy zapaleniu cewki moczowej oraz przewlekłych jak i powracających zapaleniach pęcherza moczowego. Korzystnie wpływa na równowagę hormonalną organizmu, dlatego też często jest stosowana na trądzik i łojotok. Regularnie stosowanie herbatki z ziela poprawia wygląd cery, oczyszcza ją oraz zmniejsza ilość wydzielanego łoju. Ekstrakt z wierzbownicy wykorzystywany jest jako jeden ze składników kosmetyków w tym kremy, toniki oraz płyny lecznicze na skórę głowy.

Produkty, które zawierają wierzbownicę drobnokwiatową:


30tabl./ok.12 złCzy regularne picie herbatki lub przyjmowanie tabletek z wierzbownicy działa?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to naprawdę działa. Ja przyjmowałam tabletki jak  i również piłam herbatkę z wierzbownicy przez około 3 miesiące, tabletki trochę krócej. Skóra naprawdę się mniej przetłuszczała i była miła w dotyku, Na pewno będę często wracać do niej. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka