Wierzbownica drobnokwiatowa
Wierzbownica Drobnokwiatowa jest to gatunek zielnej rośliny pochodzący z rośliny wiesiołkowatych, które charakteryzują się długimi, cienkimi kłączami oraz nadziemnymi rozłogami.
Napar z Wierzbownicy Drobnokwiatowej
Należy jedną łyżeczkę suszu zalać szklanką wrzącej wody, następnie parzyć pod przykryciem 10-15 min. Należy spożywać 2 szklanki dziennie , jedną rano, drugą wieczorem na czczo. Naparu nie można słodzić.
Właściwości wierzbownicy drobnokwiatowej
Wierzbownica Drobnokwiatowa jest naturalnym lekiem na przerost gruczołu krokowego u mężczyzn zwanego też prostatą i głównie z tego jest znana/
Warto również pamiętać, że wierzbownica stosowana jest także przy zapaleniu cewki moczowej oraz przewlekłych jak i powracających zapaleniach pęcherza moczowego. Korzystnie wpływa na równowagę hormonalną organizmu, dlatego też często jest stosowana na trądzik i łojotok. Regularnie stosowanie herbatki z ziela poprawia wygląd cery, oczyszcza ją oraz zmniejsza ilość wydzielanego łoju. Ekstrakt z wierzbownicy wykorzystywany jest jako jeden ze składników kosmetyków w tym kremy, toniki oraz płyny lecznicze na skórę głowy.
Produkty, które zawierają wierzbownicę drobnokwiatową:
30tabl./ok.12 zł
Czy regularne picie herbatki lub przyjmowanie tabletek z wierzbownicy działa?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to naprawdę działa. Ja przyjmowałam tabletki jak i również piłam herbatkę z wierzbownicy przez około 3 miesiące, tabletki trochę krócej. Skóra naprawdę się mniej przetłuszczała i była miła w dotyku, Na pewno będę często wracać do niej.
Będę miała na uwadze te tabletki. :-)
OdpowiedzUsuńcałe szczęście moja skóra tego nie potrzebuje ;)
OdpowiedzUsuńCiekawy produkt :)
OdpowiedzUsuńNominowałam Cię do Liebster Blog Awards ;) Jeżeli masz ochotę wziąć udział w zabawie zapraszam: http://ambasadaurody.blogspot.com/2014/09/nominacja-do-liebster-blog-awards.html
Dzięki za nominację :)
UsuńDobrze wiedzieć :))
OdpowiedzUsuńNigdy nie słyszałam o właściwościach owej roślinki. Hm, może kiedyś skuszę się na tabletki z nią w składzie, bo obawiam się, że herbatki mogą mieć zbyt specyficzny smak ;)
OdpowiedzUsuńHerbatka ma swój specyficzny smak, ale nie jest on nieprzyjemny dla podniebienia :)
UsuńDobrze wiedzieć, polecę przyjaciółce - na bank jej się przyda. :)
OdpowiedzUsuń