piątek, 16 czerwca 2017

BIELENDA- aktywny krem nawilżający

W dzisiejszym poście chciałabym Wam przedstawić krem nawilżający z Bielendy. Mimo, że moja skóra jest raczej tłusta to chętnie sięgam po kremy nawilżające, które okazują się dla mnie bardzo pomocne wtedy, gdy moja skóra ma gorszy moment i jest mocno przesuszona. 


Od producenta:

Opakowanie:
Krem umieszczony został  w papierowym kartoniku, na którym znajdowały się wszelkie niezbędne informacje. A sam krem znajduje się w estetycznym, szklanym słoiczku o pojemności 50 ml. Szata graficzna utrzymana jest w stonowanych biało-niebieskich barwach. 
Krem dostępny jest m.in w Rossmannie lub po tym linkiem- Perfumesco
Konsystencja/ Zapach:
Krem ma treściwą i gęstą konsystencję. Na początku obawiałam się, że może zapychać cerę, ale dosyć szybko się wchłania, jednak nie do całkowitego matu, na skórze wyczuwalna jest lepka warstwa. 
Zapach jest świeży i delikatny, dzięki czemu aplikacja kremu jest bardzo przyjemna. 

Moja opinia:
Kremu używałam około 3 razy w tygodniu, wtedy, gdy moja cera była przesuszona, najczęściej na wskutek wysuszających kosmetyków. Najczęściej używałam go na noc, ze względu na tłustą warstwę, którą krem zostawia, przez co słabo współgra z podkładem oraz dlatego, że w okresie letnim na dzień stosuję raczej kremy z filtrami, 
Czy krem pomógł mi przywrócić nawilżenie skóry? Zdecydowanie tak,  nie od razu, ale  z dnia na dzień skóra odzyskiwała komfort- stawała się gładka, bardziej nawilżona i elastyczna. Krem zawiera parafinę w swoim składzie, moja skóra nie zawsze dobrze na nią reaguje, więc bardzo się obawiałam, że zapcha cerę, co będzie skutkować wysypem niespodzianek. Na szczęście tak się nie stało. Moja problematyczna skóra bardzo polubiła się  z tym kremem. 

Zgodnie z obietnicami producenta krem zmniejsza również zaczerwienienie skóry i łagodzi podrażnienia. 
Podsumowując, dla mojej problematycznej, wysuszonej kuracjami dermatologicznymi skóry krem okazał się ratunkiem, przywracając skórze nawilżenie. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka