czwartek, 1 czerwca 2017

Ulubieni w maju

W dzisiejszym poście przedstawię moich majowych ulubieńców. Zapraszam.


1. Ulubiony kosmetyk
Jantar- odżywka w piance
Producent mówi, że odżywkę można stosować zarówno na suche jak i mokre włosy oraz bez spłukiwania jak i ze spłukiwaniem. Ja stosowałam ją głównie na mokre włosy i głównie ze spłukiwaniem, ale w obu przypadkach  oceniam ją zdecydowanie na plus. Odżywka jest bardzo lekka, więc nie ma mowy o obciążeniu włosów. Odżywki używałam po każdym umyciu włosów. Po wysuszeniu włosów były one doskonale nawilżone, gładkie, miękkie, odpowiednio dociążone. Odżywka sprawia, że włosy się nie plączą, zdecydowanie łatwiej się rozczesują
 2. Ulubiony zapach 
Calvin Klein, Beauty 
Zapach ten jest to kwintesencją kobiety luksusowej, eleganckiej. Dokładniej jest to zapach wyraźny, wyrazisty, zdecydowany. Ja akurat generalnie przepadam za jaśminem, nie jest on w tej kompozycji mocno wysuwający się na pierwszy plan, raczej dobrze współgrający z resztą, Utrzymuje się bardzo długo, na ubraniu jeszcze następnego dnia, to samo jeśli spryskamy nim włosy. 
Flakon dosyć ciężki, polecam z nim ostrożnie. Cena jak za tą trwałość zrozumiała. 

3. Ulubiona książka
Raisa Ruder, Susan Campon ,,Sekrety urody babuszki
W książce najwięcej jest przepisów na różnorodne maseczki na różne okazje np. na randkę, na zjazd absolwentów itp. Uważam, że wzbogaca to treść i sprawia, że czytelnik łatwiej kojarzy przepisy i po przeczytaniu książki będzie lepiej nawigował po przepisach, które zainteresowały go w trakcie lektury. 
To co dodatkowo może zainteresować czytelnika to liczne porady na temat zastosowania konkretnych produktów nie tylko w kosmetyce ale również w życiu codziennym. 
Autorka często odnosi się do zachowań swojej babci co znacznie ubarwia cały przekaz. Bo nagle przed oczami staje nam starsza pani z głową pełną pomysłów i wielką pasją do kosmetyków. 
Wspomnę o niewielkich minusach książki. Otóż czytając zabrakło mi podania dokładnych właściwości pielęgnacyjnych tych maseczek czy innych kosmetyków. Lubię Takie konkrety zachęcają mnie do wypróbowania kosmetyku. Odnosiłam wrażenie, że te wszystkie maseczki mają jedynie działanie nawilżające i odmładzające.

4. Ulubiona piosenka
Zbigniew Wodecki- Lubię wracać tam gdzie byłem
W hołdzie wielkiemu artyście...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka