sobota, 1 lipca 2017

BIONIGREE- serum oczyszczające do skóry głowy

Pielęgnacja skóry głowy nadal nie jest tak powszechna i praktykowana jak pielęgnacja twarzy. A skóra głowy również boryka się z takimi problemami jak zrogowaciały naskórek czy nadmierna ilość sebum zalegająca w mieszkach włosowych. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z recenzją oczyszczającego serum do skóry głowy, który ma zadanie oczyszczać skórę głowy, a przez to eliminować między innymi nadmierne przetłuszczanie włosów.

Od producenta/ Skład:
Opakowanie:
Serum umieszczone zostało w szklanej butelce z długą pipetą z szatą graficzną nawiązującą do przyrody, natury.  Pipeta nie nabiera płynu do samego końca, dlatego czynność trzeba powtarzać, ale nie jest to jakieś uciążliwe. Uciążliwa może okazać się szklana butelka, na którą trzeba bardzo uważać, żeby nam nie spadła na podłogę. 
Serum nie należy do najtańszych, za 100 ml zapłacimy 96 zł
Konsystencja/ Zapach:
Serum o kolorze złotawym, ma wodnistą konsystencję, dlatego wsmarowany we włosy nie przetłuszcza ich.
Według mnie serum ma przepiękny zapach, a to za sprawą mentolu w składzie.Pachnie świeżo i niezbyt intensywnie. 

Moja opinia:
Serum stosuję około 3 razy w tygodniu. Nakładam go na skórę głowy godzinę przed myciem . Producent zaleca by robić to 30 minut przed. Chwilę po jego aplikacji na skórze głowy odczuwam lekkie schłodzenie. Bardzo przyjemne uczucie. Po wyschnięciu moje włosy są lekko uniesione i bardziej podatne na układanie. Są bardziej lśniące u nasady i wyglądają lepiej, gdy na przykład zepnę je w kucyk. Lubiany przeze mnie efekt świeżo umytej głowy w tym przypadku odczuwany jest podwójnie. Skóra głowy jest nawilżona, odświeżona,włosy nie puszą się, nie przetłuszczają tak szybko od nasady, nie zaobserwowałam też podrażnienia ani przesuszenia skóry głowy.
Serum jest bardzo wydajne. Producent zaleca aby zużyć go w 4 miesiące od otwarcia, dlatego jeśli decydujemy się na stosowanie serum w pojedynkę to trzeba się bardzo natrudzić by w tym czasie go zużyć. 


Podsumowując, Serum oczyszczające do skóry głowy dostępne jest w sklepie internetowym Bionigree (TU) gdzie znajdziecie również inne produkty do pielęgnacji włosów.  Osobiście polecam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka