niedziela, 8 marca 2015

8 marca- Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowe święto wszystkich Kobiet. W tym dniu każda z pań dostaje kwiaty, czekoladki, niektórzy mężczyźni pokuszą się o napisanie piosenki dla swojej kobiety, jak muzyk John Lennon, który dla swojej żony- Yoko Ono, jak pięknie o niej mówi ,, drugiej połówki nieba" napisał piosenkę " Woman" . Tak naprawdę jest to piosenka dla każdej z nas, abyśmy mogły czuć się wyjątkowe zawsze, nie tylko 8 marca :) 
Ktoś zna tak piękną piosenką napisaną dla mężczyzn? :)


"Woman I can hardly express

My mixed emotions at my thoughtlessness

After all I'm forever in your debt

And woman I will try to express

My inner feelings and thankfulness

For showing me the meaning of success [...]

W związku ze świętem kobiet przyszło mi do głowy parę pomysłów, dlaczego tak właściwie warto być kobietą, cieszyć się tym i doceniać to każdego dnia? 

Dlaczego warto być kobietą? 

1. MOŻEMY DOSTAWAĆ KWIATY NAWET TAK BEZ OKAZJI

Dlaczego kobiety tak lubią dostawać kwiaty? Chyba odpowiedź jest prosta, bo to świadczy o tym, że jesteśmy dla kogoś ważne. Kwiaty są tego symbolem, nie ma za dużego znaczenia, czy to są róże, tulipany, po prostu jest nam miło, że ktoś chciał nam sprawić przyjemność. 

2. MOŻEMY NOSIĆ SZPILKI 

Pewnie każda z nas wie, że nadmierne ich noszenie może być szkodliwe, ale… tak trudno się im oprzeć. W tej chwili możemy kupić sobie prawdopodobnie każdy kolor i wzór, jaki tylko sobie wymarzymy. ja uwielbiam szpilki w kolorze nude, mam do nich słabość.

3. SUKIENKI SĄ DLA NAS STWORZONE

Pozostając w temacie mody, to chyba większość z nas lubi sukienki i pewnie są one nieodłącznym elementem naszych szaf, przynajmniej mojej. Co jak co, ale to własnie sukienki dają nam tyle uroku i kobiecości i fajnie, że to właśnie my kobiety, mamy przywilej ich noszenia. 

4. CODZIENNIE MOŻEMY MIEĆ INNY KOLOR PAZNOKCI

Bo przecież dłonie się wizytówką każdego, paznokcie również. Jak to dobrze, że to właśnie my kobiety, możemy szaleć z kolorem paznokci, a przecież na rynku jest cała gama kolorów. I jak tu się zdecydować na jakiś kolor?

5. MOŻEMY CODZIENNIE NOSIĆ INNE FRYZURY, OCZYWIŚCIE POD WARUNKIEM, ŻE MAMY DŁUGIE WŁOSY
Odpowiednio zadbane włosy są wielkim atutem każdej kobiety. I tak naprawdę nie ma znaczenia ich długość, to bardzo indywidualna kwestia. Zależy od tego, kto w jakich dobrze się czuje. Ja zdecydowanie dobrze czuje się w długich włosach :)

6. KOBIETY SĄ DUŻO WRAŻLIWSZE OD MĘŻCZYZN
Uważam, że właśnie dzięki temu mozemy "żyć bardziej". Odczuwamy wszystko bardziej emocjonalnie, mocniej. 

MOJE DROGIE, 8 MARCA TO WYJĄTKOWY DZIEŃ DLA KAŻDEJ Z NAS. WARTO W TYM DNIU POMYŚLEĆ TYLKO O SOBIE, ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE. ALE PRZEZ RESZTE DNI W ROKU RÓWNIEŻ NIE ZAPOMINAJMY O SOBIE! 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka