czwartek, 12 marca 2015

Filmowe Czwartki- Pamiętnik

Dziś kolejna recenzja filmu powstałego na podstawie książki  genialnego Nicholasa Sparkasa o tym samym tytule- ,, Pamiętnik". Jest to piękna, wzruszająca historia o uczuciu, które każdy chciałby przeżyć.
"Pamiętnik"


Tytuł oryginalny: The Notebook

Rok premiery światowej: maj 2004
Reżyser: Nick Cassavetes
Gatunek: melodramatOpis filmu:
Stary mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku.,,Pamiętnik" jest zdecydowanie moim ulubionym filmem. Niesamowity klimat filmu powoduje, że trudno o nim zapomnieć. Wywiera ogromne wrażenie, podczas i na długo po skończeniu seansu i nie da się ukryć (nawet nie będę próbować ), że potrafi wykrzesać łzy z nawet najbardziej odpornej osoby. 
W filmie kapitalnie w swoje role wcielili się-  Rachel McAdams, znana mi z innych filmów (Zaklęci w czasie)  była dobra, ale z pewnością nie wyróżniała się niczym szczególnym. W „Pamiętniku” natomiast bardzo urzekła mnie jej gra. Potrafiła znakomicie pokazać wszystkie sceny: miłości, rozpaczy gniewu- tutaj szczególnie była przekonująca.
Natomiast jeśli chodzi o Ryana Goslinga, czyli filmowego Noah. Dla mnie zagrał po prostu niesamowicie. Jego gra była naprawdę mocną stroną tego filmu. Był on tak autentyczny, oglądając się go miało się wrażenie, że on naprawdę kocha Allie ponad wszystko. Jego oczy wyrażały wszystko, wszystkie uczucia, nie każdy aktor ma taki dar. 

Podsumowując ,,Pamiętnik" to według mnie rewelacyjny film. 
Wzruszająca historia, wspaniała gra aktorska i muzyka składają się na jego fenomen. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka