piątek, 5 czerwca 2015

Woda różana- Lass Naturals

Bardzo długo nie wiedziałam w czym tkwi siła wód kwiatowych, dlaczego inne dziewczyny tak chętnie po nie sięgają. Postanowiłam trochę poszperać w Internecie 
Prawdziwe hydrolaty powstają jako produkt uboczny w trakcie pozyskiwania olejków eterycznych. 
Hydrolat to nic nnego jak woda destylacyjna, która zawiera w sobie niewielkie ilości olejku oraz 
składowe części materiału roślinnego.Wody kwiatowe, mogą być delikatną, naturalną alternatywą dla toników czy mgiełek. Możemy rozpylać je na skórę,włosy,przecierać nimi twarz, stosować jako bazę do tworzenia maseczek z glinek.
Od producenta:
Woda różana Lass pozostawia skórę odświeżoną, wygładzoną, pełną blasku. Zmniejsza pory i ilość wydzielanego sebum. Usuwa zanieczyszczenia. Skutecznie ujędrnia skórę, wyrównuje jej koloryt, nawilża i rozświetla. Woda różana może być stosowana w ciągu dnia, nawet na makijaż. Świetnie odświeża skórę, stymuluje i tonizuję ją, poprawia przepływ krwi, wydziela aromatyczną woń.
Skład:
Distilled Rose Water (Rosa Damascena), Sodium Benzoate. 

Zapach:
Oczywiście typowo różany. Mnie ten zapach drażni, jest dla mnie mdły. Ale w ogóle nie przepadam za zapachem róż.

Opakowanie:
Woda zamknięta jest w 200 ml buteleczce z atomizerem, co zdecydowanie ułatwia jej aplikację.  


Moja opinia:
Woda różana to moje pierwsze spotkanie z hydrolatem. I wiem, że na pewnie nie ostatnie, choć niekoniecznie z wodą różaną. Teraz chcę wypróbować również inne.
Wody różanej używałam głównie rano, w formie toniku oraz do robienia glinek. Woda ta bardzo dobrze odświeża cerę, wygładza ją. Producent zapewnia o tym, że woda zmniejsza pory i reguluje wydzielanie sebum. Tego nie zauważyłam.
Jednak zdecydowanie bardziej wolę używać wody do rozcieńczania glinek. Aktualnie używam francuskiej, zielonej glinki i maseczka powstała dzięki połączeniu wody i tej właśnie glinki sprawdza się świetnie na mojej cerze,  

Podsumowujac, moja przygoda z wodami kwiatowymi na pewno się nie zakończy. Jestem zadowolona z działania wody różanej i chętnie poznam inne hydrolaty :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka