poniedziałek, 9 listopada 2015

Rosyjska glinka biała

Glinka biała już od dłuższego czasu towarzyszy mi w pielęgnacji cery. Dotąd używałam glinki z Organique, ale ostatnio postanowiłam kupić Rosyjską glinkę białą.

Od producenta:

Opakowanie:
Glinka znajduje się w dwóch papierowych woreczkach, w których mieści się 50 g glinki. Glinkę źle się przesypuje do opakowania, żeby ją rozrobić, Często się rozsypuje.
Jej cena to ok. 7zł .
Konsystencja/ Zapach:
Glinka ma postać żółtego proszku,przypominającego piasek rzeczny.Po wymieszaniu z wodą tworzy dość jednolitą masę, choć wyczuwalne są w niej małe grudki. 
Zapach jest dość wyczuwalny. Mi przypomina cement ;)
Moja opinia:
Maseczki używałam 2 razy w tygodniu. Co zauważyłam?
Jeśli chodzi o matowienie, to zaraz po zmyciu maseczki twarz jest idealnie zmatowiona i w przypadku mojej skóry efekt ten utrzymuje się przez około 2 h, później cera zaczyn się normalnie błyszczeć.
Glinka ta delikatnie zwęża pory, jednak efekt ten nie jest jakiś spektakularny. 
Choć glinka biała jest jedną z najdelikatniejszych glinek, to bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem. Cera po jej użyciu jest idealnie odświeżona. 
A jaki wpływ ma glinka na niedoskonałości? Zauważyłam, że glinka przyśpiesza gojenie się wyprysków. Wszelkie podskórne gule, które normalnie potrzebowały tygodnia, aby zejść mi z twarzy, dzięki glince z znikały już nawet po 2-3 dniach. 
Biała glinka ma również właściwości rozjaśniające. I rzeczywiście dzięki regularnemu stosowaniu koloryt cery delikatnie się wyrównuje
Warto wspomnieć o tym, że glinka biała jest bardzo delikatna, dlatego nie musimy obawiać się podrażnienia cery. 

Podsumowując, Uważam, że naprawdę warto przetestować glinkę białą. Sprawdzi się ona zarówno u posiadaczek skóry wrażliwej jak i tłustej ;)


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka