środa, 11 stycznia 2017

DERMOFUTURE- regenerująca kuracja z witaminą C

Bohaterem dzisiejszego wpisu będzie regenerujące serum z witaminą C od Dermofuture. Serum tej marki zawiera 30% stężenie witaminy C i głównie dlatego zdecydoewałam się właśnie na ten produkt. 

Od producenta:
Skład:
Opakowanie:
Produkt otrzymujemy w kartonowym opakowanium na którym producent zamieścił wszystkie informacje na temat kosmetyku. Samo serum znajduje się w 20 ml butelczce wykonanej z ciemnego szkła. Do aplikacji służy nam wygodna pipetka, która dobrze trzyma kosmetyk i nic z niej nie wycieka. 
Cena serum to około 40 zł. 
Konsystencja/ Zapach:
Serum ma niestety bardzo rzadką konsystencję i w momencie zaaplikowania go na twarz trzeba bardzo szybko rozetrzeć preparat żeby nic niepotrzebnie nam nie ściekło. Kosmetyk bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. 
Zapach serum jest bardzo specyficzny i nie każdemu może się spodobać. Jak dla mnie pachnie karmelem, jest słodki i kwaśny zarazem
Moja opinia:
Według zaleceń producenta serum powinno używać się na noc. Jednak ja ze wzgledu na to, że na noc używam kremów z antybiotykiem na problem z trądzikiem, to serum nakładałam na dzien. Serum szybko się wchłania, więc nie pływa na jakość makijażu, ani dodatnio ani negatwynie. Po nałożeniu serum na skórę nie odczuwałam żadnego pieczenia, nawet, gdy moja skóra była miejscami lekko podrażniona. Efekty jakie zauważyłam po miesiącu stosowania to przede wszystkim zdecydowane wyrównanie kolorytu skóry. Wszelkie drobne blizny zostały rozjaśnione i już ich nie widać. Za to większe sa mniej widoczne. Kolejnym plusem używania serum jest to, że zwęża pory. Jestem pewna, że to jego zasługa ponieważ mojej maści z antybiotykiem używam już długo i do tej pory nic w tym kierunku nie działała. 
Serum używała również mama. Ma cerę dojrzałą i miała nadzieje, że kuracja witaminą C pomoże uelastycznić jej skórę oraz lekko ją ujędrnić. I rzeczywiście choć serum nie ma jakiegoś wielkiego wpływu na likwidowanie zmarszczek to napina skórę, lekko ją ujędrnia i rozjaśnia dzięki czemu cera wygląda młodziej. 
Podsumowując,Uważam, że serum spełnia obietnice producenta. Widocznie poprawia wygląd skóry. Wysokie stężenie witaminy C i obecność innych składników aktywnych powoduje, że nawet szara lub zmęczona cera odzyskuje promienny wygląd. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka