sobota, 14 stycznia 2017

IVA NATURA- organiczny, certfikowany, nawilżajacy balsam do ciała

W dzisiejszym poście przedstawię Wam mój pierwszy kosmetyk od Iva Natura. Z kosmetykami tej marki jeszcze się nie spotkałam, czasami czytałam na ogół bardzo dobre recenzje ich kosmetyków na innych blogach. Zastanawiałam sie nad kupieniem kosmetyku do przetestowania, ale na spotkaniu blogerek w Lublinie okazało się, że Iva Natura jest jednym ze sponsorów i otrzymałam od nich miły upominek w postacji nawilżającego balsamu do ciała.
,,Kosmetyki Iva Natura powstają na bazie esencji i olejków roślinnych pozyskiwanych z roślin uprawianych w chronionych ekosystemach, z dala od miast Anatolii.
Aby przekazać Twojej skórze naturalne dobro charakteryzujące produkty roślinne nie stosujemy żadnych sztucznych substancji. W zamian wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, a wszystkie etapy produkcji są kontrolowane i monitorowane.
Rośliny są przez nas uprawiane, a następnie zbierane, a ich ekstrakty są pozyskiwane zgodnie z normami narzuconymi przez międzynarodowe jednostki certyfikujące.
Kosmetyki organiczne to produkty do pielęgnacji, które zapewniają zdrowie i urodę w poszanowaniu przyrody i środowiska. Stosowanie kosmetyków organicznych przyczynia się do coraz częstszego wykorzystywania składników naturalnych w sposób jak najbardziej korzystny dla zdrowia, z dbałością o ochronę naturalnych ekosystemów oraz zachowanie harmonii w przyrodzie."
Od producenta/Skład: 
Opakowanie:
Balsam zamknięty jest w 250 ml butelce z pompką. Szata graficzna utrzymana jest w miodoych odcieniach, przełamanych fioletem. Pompka nie zacina się, dozuje odpowiednią ilośc kosmetyku. Dodatkowo butelka umieszczona jest w solidnym, tekturowym opakowaniu, na którym producent umieścił wszystkie najważniejsze informacje na temat kosmetyku. 
Balsam dostępny jest tutaj, w cenie 59 zł. 
 Konsystencja/ Zapach:
Producent zaleca stosowanie balsamu na wilgotną skórę w celu bardziej skutecznego działania. Kosmetyk ma przyjemną, bardzo lekką konsystencję.
Zapach kosmetyku jest bardzo delikatny , szybko ulatnia się ze skóry. 
 Moja opinia:
Zgodnie z zaleceniami producenta stosowałam balsam na wilgotną skórę. Miałam obawy, że przez to będzie się gorze wchłaniał a nawet pienił, ale nie. Balsam dobrze współpracuje  z wilgotna skórą. Lepiej się rozsmarowuje i bardzo szybko się wchłania. Pozostawia skórę bardzo gładką i miękką. Dodatkowo przyjemnie pachnącą. Przy regularnym stosowaniu balsamu można zauważyć, że skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna. Moje najbardziej problemowe miejsca jak łokcie są dzięki niemu zdecydowanie mniej przesuszone. Po depilacji także śmiało mogę go używać, bez obaw o wyskakiwanie jakichś niedoskonałości.
Balsam nie powoduje pieczenia ani swędzenia skóry. Nie wywołuje żadnych podrażnień. Wręcz przeciwnie mam wrażenie, że trochę łagodzi i koi skórę. 
Używam miesiąc ponad miesiąc i jeszcze nie zużyłam pół butelki, więc jego wydajność jest naprawdę dobra. 
Podsumowując,Bardzo się cieszę, że miałam okazję przetestować ten balsam. Mam ochotę poznać również żel pod prysznic Iva Natura oraz kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy tej marki. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka