środa, 27 kwietnia 2016

LIRENE Dermoprogram, maseczka nawilżajaca

Bardzo rzadko sięgam już po takie saszetkowe maski, na rzecz glinek, które mogę rozrobić sama. Ale zimą moja skóra lubi się przesuszać dlatego sięgam po wszelkie możliwe produkty, które mogą ją nawilżyć. Dlatego dzisiaj zapraszam Was na recenzję nawilżającej maski od Lirene. 
 
Od producenta:
Maseczka o aksamitnej konsystencji aktywuje proces intensywnego nawodnienia w głębokich warstwach skóry oraz trwale stabilizuje poziom wody w komórkach. Połączenie wiśni z Barbados oraz Glucamu i Alantoiny, wpływa na błyskawiczną i odczuwalną poprawę jędrności i elastyczności naskórka. Maseczka odbudowuje warstwę hydrolipidową, chroniąc skórę przed odwodnieniem i przed działaniem czynników zewnętrznych.
Skóra twarzy po niezwykle przyjemnym zabiegu z maseczką jest dogłębnie nawilżona, promienna i odświeżona.
Opakowanie:
Maska jest dostępna w saszetkach o pojemności 10 ml. Dostępna jest w większośći drogerii, a jej cena waha się od 2 do 3 zł. 

Konsystencja/ Zapach:

Maska ma konsystencję gładkiego kremu. Przyjemnie aplikuje się ją na twarz, nawet szybko się wchłania, a nie wchłoniętą część można wklepać w skórę, albo usunąć za pomocą wacika.Ja zazwyczaj usuwam w takich przypadkach nadmiar, bo nie lubię uczucia lepkośći na skórze twarzy, jaki pozostawia maska. 
Pachnie lekko i niezbyt intensywnie. 

Moja opinia:
Maskę nakładałam 1 raz w tygodniu przez okres dwóch tygodni. Na tyle starczyła mi jej pojemność. Jak już wspominałam nadmiar maski usuwałam. 
Jeśli chodzi o działanie to niestety maska okazała się za słaba na potrzeby mojej skóry. Nie przyniosła ukojenia suchej i podrażnionej skórze. Nie niwelowała suchych skórek. ani nie łagodziła nieprzyjemnego uczucia ściągniętej skóry.
Ponadto zauważyłam po niej delikatne pogorszenie stanu skóry w postaci wysypu małych krostek. 

Podsumowując Maska niestety nie spełniła moich oczekiwać, być może u osób z lepszą kondycją skóry, nie potrzebującej ekstremalnej dawki nawilżenia :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka