piątek, 7 sierpnia 2015

Hydrolat z czystka ladanowego ekologiczny

Jakiś czas temu  buszując po Internecie wpadłam na notkę o hydrolacie ladanowym i jego właściwościach wspomagających m.in leczenie trądziku. Szybko zajrzałam na stronę ECOSPA i zamówiłam dwie buteleczki tej wody. Czy się sprawdziła?
Od producenta:
Mocny środek ściągający i wygładzający skórę. Szczególnie polecany do cery dojrzałej. Intensywnie wspomaga leczenie trądziku i niweluje blizny.
Ekologiczny hydrolat z czystka ladanowego otrzymywany jest z liści labdanum, Cistus ladaniferus Cistaceae. poprzez destylację parą wodną. Polecany do pielęgnacji cery dojrzałej, trądzikowej, a także tłustej i z niedoskonałościami.

Właściwości:
Wykazuje bardzo intensywne działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i napinające. Jest pomocny w usuwaniu świeżych blizn.

Skład:
 Cistus ladaniferus (Rock Rose) Water
Dozowanie:   5 - 100%, można stosować bezpośrednio na skóręOpakowanie:
Zakupiony przeze mnie hydrolat znajduje się w 100 ml, szklanej, ciemnej  buteleczce. Na stronie ECOSPA zapłacimy za taką pojemność 12 zł 50gr. Buteleczka ma kroplomierz, co niby miało zapobiec nadmiernemu wylewaniu się hydrolatu. Niestety nie przypadł mi on do gustu, ponieważ bardzo ciężko było mi z jego aplikacją na wacik lub bezpośrednio na skórę. Zanim wyleciała odpowiednia ilość wody mijała chyba wieczność :D
Konsystencja/ Zapach:
Hydrolat ma ciekłą konsystencję. Jest przezroczysty. Zapach jest mocny, mi trochę przeszkadzał. Na szczęście szybko znikał

Moja opinia:
Mam cerę trądzikową i rzadko jest ona wolna od niedoskonałości. Co za tym idzie na mojej skórze znajduje się pełno drobnych przebarwień. Dlatego, gdy natknęłam się na jednym z blogów post o tym hydrolacie, wiedziałam, że musi być mój. 
Przecierałam twarz hydrolatem rano i wieczorem. Lekko ściągał on i napinał skórę. Delikatnie ją wygładzał. Wszelkie niedoskonałości znikały szybciej i dzięki niemu nie były aż tak czerwone. Niestety nie zauważyłam żeby stare przebarwienia po trądziku tzn. wszelkie czerwone plamy robiły się bledsze. 
Hydrolat nie przesuszył mojej cery. 

Podsumowując, Nie jest to kosmetyk idelany. Znacznie lepiej sprawdza się u mnie hydrolat oczarowy. Jesli ktoś liczy na to, że dzięki hydrolatowi z czystka ladanowego pozbędzie się starych blizn może się przeliczyć. Przynajmniej tak było w moim przypadku. 

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka