wtorek, 7 lipca 2015

Francuska glinka zielona od Ecospa

Cześć! Zapraszam Was dzsiaj na recenzję jednej z moich ulubionych gilnek od ECOSPA!
Od producenta:
Francuska glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Jest bogata w krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód oraz wiele innych mikroelementów. Ma ona wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Pomaga w leczeniu trądziku i wyprysków, 100% naturalna glinka.

Skład:
 Montmorillonite (French Green Clay)

Opakowanie:
Plastikowe opakowanie z nakrętką mieści w sobie 100 g zielonego pyłku. Za taką ilosć na stronie ECOSPA zapłacimy 8,40 zł.  


Konsystencja/ Zapach:
Jak już wspominałam glinka ma postać proszku. Zapach nie jest wyczuwalny.

Moja opinia:
Jak używałam glinki?
Jedynie w postaci maseczki do twarzy. Około 2 łyżeczki glinki zalewałam łyżką hydrolatu różanego z dodatkiem olejku z morszczynu pęcherzykowatego. Tak przygotowaną maseczkę nakładałam na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy na około 15- 20 minut, oczywiscie pilnując, żeby maseczka nie zastygła.
Uważam, że jest to produkt bardzo dobry dla skóry tłustej z niedoskonałosciami. Stosowałam maseczkę 1 raz w tygodniu. Zaraz po zabiegu cera jest idelanie gładka, pory są oczyszczone i delikatnie zwężone. Niestety ten efekt jest krótkotrwały. Natomiast po miesiącu stosowania zauważyłam, że cera jest delikatnie wygładzona i rozjaśniona. Niedoskonałosci pojawiają się nadal, ale są zdecydowanie bledsze i szybciej znikają.
Glinka jest bardzo wydajna, bo taka pojemność wystarczyła mi na około 2 miesiące. 

Podsumowując, jestem zadowolona z działania glinki. Zdecydowanie przyczyniła się do poprawienia wygladu mojej cery i na pewno nie raz do niej wrócę. Polecam go wszystkich, którzy borykają się z tłustą cerą. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka