środa, 20 stycznia 2016

Bajskalska Glinka Błękitna Peelingująca

Chciałam Was dzisiaj zaprosić na recenzję niebieskiej glinki peelingującej. Testowanie glinek stało się chyba moją manią ;)
Od producenta:
Glinka Błękitna jest idealną substancją oczyszczająca i złuszczającą. Skutecznie usuwa zaczerwienienie. Maska z błękitnej glinki nasyca skórę mineralnymi solami i mikroelementami, wygładza niewielkie zmarszczki, odmładza skórę oraz czyni ją bardziej sprężystą i elastyczną. Kompresy z błękitnej glinki są efektywnym środkiem do walki z procesami starzenia skóry. Bajkalska glinka to niezbędny i naturalny środek do ochrony piękna i młodości skóry. Zastosowanie Do pielęgnacji skóry twarzy i ciała.


Opakowanie:
Stanardowo opaokwanie zawiera 100 g glinki, 2 woreczki, w tym wypadku z folii po g proszku. Już nie raz wspominałam, że taka forma pakowania mi ni odpowiada, bo bardzo łatwo jest wysypać glinkę, dlatego wsupuję ją do normalnego, odkręcanego pudełeczka. 
Cena glinki to około 8zł. 
Konsystencja/ Zapach:
Glinka ma postać bardzo dobrze zmielonego proszku. Po zmieszaniu z wodą powstaje idealnie gładka masa, która bardzo dobrze rozprowadza się po skórze. ma bardzo ładny zapach, co mnie zadziwiło, bo inne glinki, które stosowałam były praktycznie bezwonne. 

Moja opinia:
Glinkę stosowałam ja oraz moja mam, ponieważ niebieska wersja przeznaczona jest w szczgólnośći do skóry dojrzałej. Ja używałam jej głownie na jej działanie peelingujące, byłam ciekawa jaki efekt dzięki temu można osiągnąć. 
Glinkę mieszałyśmy z wodą w proporcji 1:1, dodatkowo dodając 3 kropelki oleju z orzeszków brazilijskich. Tak przygotowaną maskę nakładałyśmy na oczyszczoną skórę twarzy, około 2 razy w tygodniu. Największe efekty maseczka przyniosła mojej mamie. Znacznie wygładziła jej twarz, oczyściła skórę (moja mama ma skórę tłustą, zaskórnikową). Jej cera stała stała się miękka i wygląda na wyraźnie młodszą. Moja mam jest bardzo zadowolona z efektów. 
U mnie efekty nie są tak widoczne. Glinka na pewno bardzo dobrze oczyszcza skóre, wyrównuje jej koloryt, delikatnie rozjasnia, nie wycisza zmian trądzikowych, ale od tego mam cały tabun nnych kosmetyków, więc z jej działania jestem bardzo zadowolona. 

Podsumowując,Bardzo polcam niebieską glinkę, szczególnie osobom ze skórą dojarzałą, zwiotczałą. Glinka na pewno pomoże Wam poprawić jej wygląd. 

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka