czwartek, 18 sierpnia 2016

BeBeauty- Szampon ziołowy| pokrzywa oraz skrzyp polny

Bohaterzy dzisiejszego posta długo czekali na swój dzień na blogu, a to z powodu nadmiaru pootwieranych szamponów, które chciałam zużyć w pierwszej kolejności. Ale w końcu przyszedł czas i na te, czyli  BeBeauty szampony ziołowe pokrzywa i skrzyp polny.  


Od producenta i skład:


Od producenta i skład:

Opakowanie:

Oba szampony znajdują się w zgrabnych 300 ml opakowaniach wykonanych z ciemnego plastiku. Szata graficzna mocno nawiązuje do natury, jest bardzo prosta i przyjemna w odbiorze. 
Cena szamponów to ok. 9 zł. 

Konsystencja/ Zapach:
Oba szampony mają typową dla szamponów dość gęstą konsystencję. Dobrze się pienią, co jest oczywiście na plus.
Zapachy w obu przypadkach  niestety mocno chemiczne, przypominają mi trochę zapach proszku do prania.

Moja opinia:
Oba szampony są dość podobne, nie tylko w składzie ale i w działaniu. Choć producent szampon ze skrzypu polnego dedykuje przede wszystkim osobom  z włosami zniszczonymi i wypadającymi, a szampon pokrzywowy do włosów z tendencją do przetłuszczania się, to dla mnie szampony nie różniły się niczym w działaniu, a działają całkiem dobrze. Po pierwsze dobrze oczyszczają włosy, domywają je  nawet po naolejowaniu. Są to szampony ziołowe i czasami takie szampony są mocno oczyszczające, przez mogą pozostawiać włosy szorstkie czy matowe, jednak pi ich użyciu  włosy miękkie, puszyste i łatwo się rozczesują. A to chyba dlatego, że w składzie zawierają sporo SLS.   Oczywiście o żadnym przedłużeniu świeżości czy regeneracji włosów nie ma mowy, ale tego nigdy nie spodziewałam się od żadnego szamponu. 
Szampony nie podrażniły skóry głowy.

Podsumowując, Jestem zadowolona z działania szamponów, dobrze oczyszczają włosy, a tego najbardziej oczekuję od szamponu. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka