niedziela, 4 grudnia 2016

Ulubieni w listopadzie

Dzisiejszy post będzie o moich kosmetycznych i niekosmetycznych ulubieńcach z listopada. Zapraszam ;)

1. Ulubiony kosmetyk
Wytwórnia Mydła- relaksujący mus do ciała
Mus ma prosty a zarazem bogaty skład. Znajdziemy w nim m.in witaminę E, lawendę lekarską, odpowiadającą za właściwości relaksujące musu , a oprócz tego lawenda ma właściwości regenerujące, olejek pomarańczowy działa kojąco i zmniejsza napięcie nerwowe. Mus ma konsystencję bitej śmietany co sprawia, że bardzo przyjemni aplikuje się go na skórę. 

 2. Ulubiony zapach
Avon, Scent Essence
 Z serii Scent Essence wypróbowałam wszystkie zapachy i wypadały baaardzo słabo, Romantic Bouquet jest wyjątkiem. Oprócz tego, że zapach jest prześliczny i naprawdę romantyczny to utrzymuje się dość długo, czego nie można powiedzieć o pozostałych zapachach z tej serii. Na mojej skórze wytrzymywał przez cały dzień (bez odświeżania go).  Na pewno zamówię kolejny flakonik :)
3. Ulubiona książka
Maria Dunin- Kozicka- Ania z lechickich pól
W powieści mnóstwo jest uroczych obrazków z życia w polskim dworku i w warszawskiej kamienicy. Niestety dla bohaterów, w sielskie życie wkraczają nieszczęścia - parami, a nawet czwórkami. Śmierć, niemal bankructwo, zaślepienie uroczej, ale dość rozpieszczonej matki, wojna i zbieg pewnych niepomyślnych okoliczności pozbawią małą Anię domu. W momencie rozpoczęcia powieści dziewczynka ma 6 lat, pod koniec 9, ale to dopiero pierwszy tom. Kolejne opisują młodość i "miłość Ani". Bohaterka jest może nieco zbyt kryształowa, idealna, przesłodzona - śliczna jak aniołek, dobra, mądra, choć poważna i zamknięta w sobie, co razi jej matkę. Dziecko wiele spraw przeżywa w środku, nie uzewnętrzniając uczuć, co matka nazywa "zacinaniem się". Choć nieco zbyt idealna, budzi sympatię czytelnia , który nie może już się doczekać się losów Ani w kolejnym tomie. 


4. Ulubiona piosenka
Sylwia Grzeszczak feat. Mateusz Ziółko- Bezdroża
Co do wyboru piosenki na miesiąc listopad nie miałam żadnych wątpliwości!

Znacie moich ulubieńców?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka