poniedziałek, 19 grudnia 2016

YOUR SPA- urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Dzisiejszy post będzie o urządzeniu do peelingu kawitacyjnego, który umożliwia wykonanie profesjonalnego zabiegu oczyszczajacego jak u kosmetyczki bez wychodzenia z domu. Ale czy rzeczywiscie jest to urządzenie bez wad? Ty daje efekty porównywalne z salonu kosmetycznego?


Od producenta:
Aparat do peelingu kawitacyjnego – Skin Cleaner – stworzony został dla kobiet, które chcą mieć piękną, zdrową skórę, poświęcając jedynie kilka minut dziennie na jej pielęgnację w domowym zaciszu. Kiedy skóra jest zanieczyszczona, zmęczona, niedotleniona, źle odżywiona, pozbawiona blasku urządzenie Skin Cleaner doskonale radzi sobie z zanieczyszczanymi porami i zaskórnikami.
Więcej informacji tutaj. 
Urządzenie dostajemy  zapakowane w kartonik, na którym znajdują się najważniejsze informacje jak ilustracje pokazujące jak prawidłowo wykonywać zabiegi usuwania sebum, usuwania wągrów oraz zrogowaciałego naskórka, wygładzania zmarszczek czy też redukcji przebarwień. 
Samo urządzenie znajduje się w białym, plastikowym, zamykanym na klamerkę. opajowaniu W środku znajdziemy dokładną instrukcję użycia urządzenia  oraz wykonania zabiegu. Pudełko jest wyściełane gąbeczką, co daje nam gwarancję, że urządzenie jest bezpieczne i żaden upadek czy transport pudełka nie jest mu straszny. 
Model urządzenia do peelingu, który posiadam to SKIN CLEANER KD-8010
Oprócz urządzenia w pudełku znajduje sie również wtyczka, któa jest dosyć długa, więc nie musimy być podczas wykonywania zabiegu blisko gniazdka.
Obsługa urządzenia jest bardzo prosta: wystarczy podpiąć kabel do urządzenia, a następnie do kontaktu (nigdy odwrotnie!) oraz włączyć je środkowym przyciskiem. Przed przystąpieniem do zabiegu przygotowujemy płyn micelarny lub wodę destylowaną lub inny ulubiony płyn np. ziołowy i nanosimy na skórę za pomocą wacika czy płatka kosmetycznego lub spryskujemy skórę na bieżąco atomizerem bądź w przypadku sonoforezy smarujemy kremem, serum czy ulubionym olejkiem. 
Po każdym użyciu urządzenia należy pamiętać również o jego dokładnej sterylizacji. Ja robię to spirytusem salicylowym. 
A na czym polega sam zabieg kawitacji? 
Polega na wtłaczaniu bąbelków wodnych do skóry, więc skóra musi być cały czas wilgotna. Łopatką skierowaną ku dołowi pod kątem 45 stopni zaczynamy oczyszczanie twarzy przesuwając ją po skórze "do środka" twarzy. Łopatka zeskrobuje ze skóry zanieczyszczenia, szkodliwe substancje i usuwa martwy naskórek. 
Aby wykonać zabieg sonofrezy należy odwrócić łopatkę tak aby przyciski były skierowane w przeciwną stronę niż nasza buzia. Przed rozpoczęciem sonofrezy należy nałożyć środek aktywny - np. serum które chcemy aby zostało wchłonięte przez skórę. 
Co mogę powiedzieć po ponad 4-miesięcznym stosowaniu urządzenia?
Skóra bezpośrednio po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona ale ten delikatny rumień utrzymuje się tylko kilka minut. Dzięki zabiegowi z użyciem urządzenia skóra jest idealnie oczyszczona a krem nałożony po kawitacji lepiej się wchłania i z pewnością lepiej działa. Po dłuższym stosowaniu urządzenia zauważyłam, że rzeczywiście zaskórników jest znacznie mniej, a pory są zwężone.
Nie zauważyłam, aby wykonywanie zabiegu miało jakiś wpływ na niedoskonałości. Występują u mnie tak samo często i w podobnej ilości. Choć po miesiącu kuracji miałam straszne pogorszenie stanu skóry.Myślę, że było to spowodowane tym, że używałam urządzenia trochę dłużej niż zalecane przez producenta o minut. Na mojej skórze pojawiło się podrażnienie i ,,kaszka" . Taki stan trwał około 3 tygodnie, póżniej skóra zaczęła się ,,naprawiać". 
Podsumowując, Uważam, że urządzenie do peelingu kawitacyjnego z powodzeniem może zastąpić nam wizyty u kosmetyczki, u której jeden zabieg kosztuje ok. 70 zł. Natomiast  ceny urządzenia o kawitacji zaczynają się już od 100 zł, więc taki wydatek bardzo szybko się zwróci.
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka