niedziela, 7 maja 2017

ETJA- olej otrzymywany z orzechów rośliny Sacha

W dzisiejszym poście opowiem Wam o właściwościach olejku Etja otrzymanego z orzechów rośliny Sacha. 


Od producenta:
Opakowanie:
Olej zamknięty jest w 50 ml opakowaniu z pompką, dzięki czemu bardzo łatwo sie go dozuje. Zamknięty jest w buteleczce wykonanej z ciemnego szkła. Data ważnosci to 1,5 roku.
Cena olejku to 27 zł
Konsystencja/Zapach:
Olejek ma typową, oleistą konsystencję. Dosyć szybko się wchłania, nie jest zbyt gęsty, dlatego spokojnie nadaje się do skóry problematycznej taka jak moja. Jesli chodzi o włosy to zazwyczaj szampony, których używam domywają go bez problemu. 
Olejek ma lekko orzechowy zapach. Ale jest bardzo przyjemny. 

Moja opinia:
Olejku używałam głównie do pielęgnacji włosów. Producent zaleca aby stosować go do włosów farbowanych i rozjaśnianych. Ja ostatnio zdecydowałam się właśnie na rozjaśnienie końcówek. Olejek dobrze wchłania się we włosy i mam wrażenie, że włosy go ,,piją". Olej sprawia, że włosy stają dobrze nawilżone i znika ta szorstkość z końcówek. 
Jeśli chodzi o twarz, to najczęściej dodawałam kilka kropel oleju do maseczek- glinek, aby spotęgować ich działanie. Olej dobrze nawilża skórę i pozostawia ją miękką. Zaciekawiło mnie działanie tego oleju n cellulit i rozstępy. Podobno ma przyczyniać się do ich znikania. Przyznam, że było mi trochę szkoda używać go na tak duże partie ciała. Ale może zainwestuję w kolejną buteleczkę, żeby sprawdzić jego działanie w tej kwestii ;) 
Podsumowując,Działanie oleju bardzo mi się spodobało. Przede wszystkim bardzo dobrze nawilża, dzięki zarówno włosy jak i skórę. Teraz jestem ciekawa jego działania na rozstępy i cellulit ;)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka