piątek, 12 maja 2017

FITOKOSMETIK- glinka zielona z jonami srebra: dla cery tłustej i mieszanej

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie zielonej glince, która dodatkowo zawiera jony srebra, które maja działanie  bakteriobójcze  i matujące. Ja o świetnym działaniu srebra na skórę przekonałam się przy okazji używania srebra kolidalnego na skórę i uznałam, że tak wzmocniona glinka będzie musiała mieć dobry wpływ na moją skórę. Czy tak się stało? Zapraszam do lektury ;)

 Od producenta:
Opakowanie:
W kartonowym opakowaniu znajdują się 2 papierowe torebki po 50 g glinki w każdej. U mnie na zdjęciu jedno opakowanie, bo drugie jest już w użyciu, przesypane do plastikowego pojemniczka. 
Cena glinki to około 8 zł. 
Konsystencja/ Zapach:
Glinka ma postać szarozielonego proszku z wyraźnie widocznymi grudkami. Po rozcieńczeniu z wodą grudki dalej się delikatnie wyczuwalne, dlatego przy zmywaniu jej z twarzy mamy dodatkowo efekt peelingujący ;)
Jest bezwonna. 
Moja opinia:
Glinki używałam raz w tygodniu. Nakładałam ją na oczyszczoną skórę. Po zmyciu maski w letniej wodzie.Pierwsze co zauważyłam po zmyciu maski to pięknie oczyszczona skóra, idealnie gładka. Szkoda, że nie jest to efekt na zawsze! Ale choć na zawsze to i tak utrzymuje się dość długo, bo na drugi dzień, choć już nie tak pięknie skóra i tak nie jest mocno zanieczyszczona. 
Glinka działa absorpcyjnie, przeciwzapalnie, ściągająco. Zawiera dużo żelaza i miedzi. Dlatego oprócz doraźnych efektów można zauważyć również długofalowe korzyści ze stosowania glinki. Wszelkie wypryski pojawiają się znacznie rzadziej, a gdy już się pojawią szybciej znikają. 
Glinkę stosowałam również na skórę głowy, w przedłużenia świeżości włosów. Nakładałam ją na skórę głowy około 15 minut przed myciem włosów. Po wysuszeniu włosów, są one odbite od nasady i zdecydowanie bardziej puszyste. Jednak włosy przetłuszczają się normalnie. 
Glinka zielona działa wysuszająco na skórę, po zmyciu maski jest ona ściągnięta dlatego dobrze jest ją nawilżyć. 

Podsumowując, Moja problematyczna skóra bardzo polubiła się z zieloną gliną, dlatego nie raz po nią sięgnę. 

Podobne posty:
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka