poniedziałek, 24 października 2016

Kosmetyki mineralne- czy warto je używać?

Kosmetyków mineralnych używam regularnie od 4-ech miesięcy. Początkowo nie byłam  do nich pozytywnie nastawiona. Bałam się, że wysusza mi skórę, nie będą miały odpowiedniego krycia, będą tworzyć nieestetyczne smugi itp.itp.No i ta aplikacja minerałów, taka długaa i żmudna... Myślę, że większość dziewczyn, która nie zna minerałów właśnie tego wszystkiego się boi. Ja uważam, że warto dać im szansę.
Mój pierwszy i drugi makijaż minerałami zakończył sie klapą. Ale z każdym kolejnym razem było coraz lepiej i szybciej. Na makijażu mineralnym zyskiwał nie tylko mój czas ale i moja cera. Teraz tak naprawdę wystarcza mi jedna warstwa ksometyku, by cieszyć się piękną skórą. Dlaczego minerały są tak zdrowe dla skóry?
Co to są kosmetyki mineralne?
Kosmetyki mineralne to połączenie leczniczych minerałów. Są bardzo zdrowe dla skóry, pozwalaja skórze oddychać.
Kosmetyki mineralne to bezpieczne produkty do makijażu mineralnego i kamuflażu pozabiegowego o działaniu kamuflującym, leczniczym i pielęgnacyjnym.  Istnieją  3 zastosowania produktów mineralnych:
 1. bezpośrednio po zabiegach kosmetycznych i estetycznych – jako kamuflaż medyczny, na tyle bezpieczny, że można w nim spać. Jest kamuflującym opatrunkiem na skórę, o działaniu łagodzącym i kojącym. Dodatkowo utrzymuje na skórze substancje aktywne.
 2.  na czas gojenia się skóry po zabiegu – zawarte lecznicze minerały i brak fazy wodnej, eliminują ryzyko powstania stanów zapalnych skóry, łagodzą podrażnioną cerę i przyspieszają gojenie ( szczególnie tlenek cynku). Nie zatykają porów i dają ochronę przeciwsłoneczną, którą jest niezwykle ważna po zabiegach i w profilaktyce anty-aging.
3.    do codziennego stosowania  - wiele klientek jest bardzo zadowolonych z kosmetyków , które zostały zaaplikowane po zabiegach i regularnie je stosuje w codziennym, co z kolei przyczynia się do poprawy kondycji i stanu cery. 

Jak aplikować?
Najpierw porządnie nawilżam skórę, dzięki temu na 100% uniknę podkreslenia suchych skórek, ale też mam pewnosć, że podkład łapiej ,,przyczepi się do skóry" Ja wysupuję sobie odrobinę podkładu na wieczko, dzięki czemu unikam pylenia. Później nabieram odrobinę podkładu na pędzel, później strepuję nadmiar i metodą stemplowania nakładam na twarz, budując porządane przeze mnie krycie.


Metody aplikacji podkładu mineralnego za pomocą pędzla  :
1. Metoda stemplowania- polega na delikatnym wciskaniu kosmetyku w skórę, do momentu uzyskania porządanego przez nas efektu. Na koniec wykonujemy okrężne ruchy pedzlem i gotowe ;)
2. Nakładanie produkty okrężnymi ruchami- ta metoda daje zdecydowanie mniejsze krycie niż stemplowanie.

Czym mogę nakładać podkład mineralny? Kilka wskazówek

1. welurowy puszek lub płatek kosmetyczny - nakładamy produkt metodą stemplowania, podobnie jak pędzlem. 


2. Pędzel kabuki - Ruchem okrężnym nabieramy produkt na pędzel  poczym wykonujemy  kilka ruchów okrężnych wewnątrz miseczki, aby produkt „wszedł” we włosie. Przed nałożeniem produktu na skórę strzepujemy nadmiar.

Tak naprawdę metoda aplikacji kosmetyku mineralnego to kwestia indywidulana, zależna od rodzaju skóry. Aby wszystko poszło jak należy okreś; typ swojej skóry, a następnie postępuj zgodnie z przedstawionymi ponizej wskazówkami:
1. cery suche, dojrzałe- mineralny kosmetyk można połączyć z ulubionym kremem na dzień, Taki krem koloryzujący nakładymy na twarz,
2. cery z widocznymi porami-warto najpierw na skórę nałożyć puder transparentny, na niego podkład, a potem znowu puder transparentny. Da to efekt wypełnia porów oraz wygładzenia. Miejscowo na obszarach z rozszerzonymi porami, sprawdza sie metoda aplikacji okrężnymi ruchami.
3.Cery tłuste, trądzikowe, łojotokowe-najpierw nakładamy krem nawilżający, a po jego wchłonięciu, nadmiar ściągamy za pomocą chusteczki. Może nam się wydawać, że skóra tłusta nie potrzebuje dodatkowego nawilżenia, ale to nieprawda. 
Za co ja lubię kosmetyki mineralne?
Przede wszystkim za to, że tak ładnie i naturalnie wyglądają na skórze. Ja bardzo cenię sobie naturalny makijaż, nie lubię czuć podkładu na skórze. Dzięki podkładowi mineralnemu taki efekt uzyskuję Czuję jak stapia się on ze skórą,sprawia, że skóra wygląda lepiej, ma wyrównany koloryt, ale jednocześnie trudno go zauważyć. 
Taki efekt użyskuję po nałożeniu jednej warstwy podkładu mineralnego.
Jak widac na zdjęciu mam dosyć rozszerzone pory, dlatego zawsze pod podkład nakładam puder transparentny. Na pewno powstanie jeszcze wpis obrazujący efekt jaki wtedy uzyskuję.
Na stosowaniu kosmetyków mineralnych zyskuje również moja skóra. Przede wszystkim mam teraz mniejszy problem z wypryskami, które przedtem bardzo często się u mnie pojawiały. Teraz naprawdę wyskakują rzadko. Teraz dopiero widze jak bardzo nie służyły mojej skórze ciężkie, drogeryjne podkłady. Czytałam, że u niektórych dziewczyn podkłady mineralne pomogły pozbyć się wągrów. Ja zawdzięczam to przede wszystkim preparatom aptecznym, ale jestem przekonana, że podkład mineralny pomaga mi utrzymac ten efekt!

Mam nadzieje, że udało mi się przekonac Was do kosmetyków mineralnych. A te z Was, które już je znają zaparszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na ich temat :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka