czwartek, 20 października 2016

NOVOPHANE- preparat zapobiegający wypadaniu włosów

Prawie co roku jesienią skarżę się na nadmiernie wypadające włosy. Wyposażam wtedy swój arsenał kosmetyków w te przeznaczone do pielęgnacji włosów osłabionych, skłonnych do wypadania. Najczęśściej są to różnego rodzaju wcierki, suplementy lub herbatki ziołowe. Wszystko to pomaga z różnym skutkiem raz lepiej raz gorzej. W tym roku po pomoc postanowiłam udac się do dermatologa. Ten przypisał mi specjalistyczną wcierkę do skóry głowej, Nigdy przedtem o niej nie słyszałam a i w internecie jakoś o niej cicho. Czy pomogła mi uporac się z problemem? Zapraszam do recenzji :)
Od producenta:
Opakowanie:
Preparat zamknięty jest w plasitkowej butelce o pojemności ... . Butelka wykonana jest z czerwonego plastiku, więc łatwo kontrolować zużycie. Do aplikacji służy nam atomizer, który działa bez zarzutu, nie zacina sie, a strumień kosmetyku jest odpowiedni.
Preparat dostępny jest na receptę, kosztuje ok. 42 zł. 
Dodatkowo, otrzymujemy kosmetyk zapakowany w kartonik, na którym widnieje tylko mała etykietka o właściwościach produktu, napisana w jezyku polskim. Reszta informacji jest w języku angielskim. 
Konsystencja/Zapach:
Serum ma wodnistą konsystencję. Stosowany na wilgotne włosy nie przetłuszcza ich, natomiast gdy używałam go na włosy suche traciły świeżość.
Zapach toniku jest specyficzny, dla mnie lekko ziołowy. dosć intensywny.  Nie jest to zapach nieprzyjemny, ale zdaję sobie sprawę, że wielu z Was może się nie spodobać. 
Moja opinia:
Płyn używałam codziennie. Wcierałam go dokładnie w skórę głowy. Jestem teraz po miesięcznej kuracji tym preparatem i już mogę trochę powiedziec o efektach. Na szczeście zauważyłam że płyn w małym stopniu, ale zawsze to coś ograniczył wypadanie włosów. Jest ich znacznie mniej po u,myciu w odpływie oraz przy rozczesywaniu włosów rano. Choć nie jest to jeszcze stan do jakiego dążę, Mam nadzieję, że przy dłuzszym stosowaniu płynu, wypadanie włosów ograniczy się do minimum. Płyn nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje swędzenia, nie zauwazyłam aby spowodował u mnie łupież. Nie wpłynął również na wzmożone przetłuszczanie skóry głowy.
Podsumowując,Jestem zadowoloba z kuracji tym preparatem. Przyniósł mi nadzieję, na to, że może pomóc mi pozbyc się problemu wypadających włosów. 
A jakie są Wy radzicie sobie z wypadającymi włosami?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka