poniedziałek, 13 marca 2017

Fitokosmetik- glinka niebieska wałdajska

W dzisiejszym poście przedstawię Wam kolejną testowaną przeze mnie rosyjską maseczkę od Fitokosmetik- niebieską glinkę wałdyjską.

Od producenta:
Opakowanie:
Standardowo opakowanie zawiera 100 g glinki, 2 woreczki, w tym wypadku z folii po  50 g proszku. Już nie raz wspominałam, że taka forma pakowania mi ni odpowiada, bo bardzo łatwo jest wysypać glinkę, dlatego wsypuję ją do normalnego, odkręcanego pudełeczka. 
Cena glinki to około 8zł. 

Konsystencja/ Zapach:
Glinka ma postać bardzo dobrze zmielonego proszku. Po zmieszaniu z wodą powstaje idealnie gładka masa, która bardzo dobrze rozprowadza się po skórze. 
Jest bezwonna,po kontakcie z wodą nabiera takiego ziemistego zapachu. 

Moja opinia:
Glinki używałam 1-2 razy w tygodniu. Najczęściej mieszałam ją z moim ulubionym, winogronowym olejkiem. Dzięki temu idealnie zmiękczała skórę Nakładałam ją na około 15 minut, po czym zmywałam ciepłą wodą. Efekty jakie zauważyłam były już od pierwszego użycia bardzo dobre. Po pierwsze skóra była idealnie gładka, miękka i zmatowiona. Ponadto glinka ta świetnie normalizuje i odżywia skórę, dokładnie oczyszcza pory. Trudno mi powiedzieć jaki wpływ ma glinka na niedoskonałości, ponieważ moja skóra przeżywa teraz zdecydowanie lepszy okres i wypryski pojawiają się u mnie znacznie rzadziej.Myślę, że glinka ma w tym swój mały udział. Jej działanie mogę porównać do glinki czarnej, choć ta jest trochę łagodniejsza, zwłaszcza jeśli wzbogacimy ją o jakiś olejek. 
Glinki chętnie używała również moja mama,ponieważ ma ona również działanie odmładzające- redukuje widoczność zmarszczek. I choć może ten efekt nie jest jakiś spektakularny to skóra mojej mamy wygląda na odświeżoną, rozjaśnioną i naprawdę młodszą ;)
Systematyczne stosowanie glinki wyrównuje koloryt skóry, dzięki czemu wygląda ona promiennie, świeżo, młodo oraz zdrowo. 
Podsumowując, Glinka na pewno zagości u mnie nie raz. Jest to jedna z lepszych glinek, które w ostatnim czasie testowałam. 
Podobne:
Bajskalska Glinka Błękitna Peelingująca
Rosyjska maseczka z glinki z czarnej do skóry trądzikowej
Rosyjska glinka biała

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka